"Промисловий безвіз": в ЄС озвучили перше домашнє завдання для України — Zarobitchanu "Промисловий безвіз": в ЄС озвучили перше домашнє завдання для України — Zarobitchanu

"Промисловий безвіз": в ЄС озвучили перше домашнє завдання для України

21:33
639
"Промисловий безвіз": в ЄС озвучили перше домашнє завдання для України

Експерти ЄС оцінили відповідність українського законодавства для укладання угоди АСАА, відомої як «промисловий безвіз».

Про завершення першої попередньої оціночної місії ЄС повідомляє сайт Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, передає "Європейська правда".

Як зазначається, звіт цієї місії стане фундаментом для подальших дій щодо завершення транспозиції — втілення в українському законодавстві — нормативних документів ЄС; уточнення перекладів та таблиць відповідності, а також для подальшого аудиту роботи національної інфраструктури якості.

Експерти оцінили рівень транспозиції кожного з 80 нормативних актів ЄС, імплементація яких буде потрібна для укладання угоди з «промислового безвізу». Слід зазначити, що перелік нормативних актів, які підлягали оцінці, було розширено на нормативні акти щодо екологічного маркування та екодизайну.

Щодо 67 документів експерти дійшли висновку, що законодавчі акти ЄС належним чином транспоновані. Ще щодо 13 документів робота триває. Щодо шести з них було надано проєкти відповідних нормативних актів ЄС.

Читайте також: Відкриті ресторани і не тільки. Чехія пом'якшила карантин: що ще змінилося

Зокрема, Україні треба врегулювати питання маркування СЕ, а також участі в системах RAPEX і ICSMS.

Натомість експерти ЄС дійшли висновку, що національна інфраструктура якості працює на основі норм і принципів ЄС. Цей висновок дає зелене світло для наступного етапу в узгодженому плані дій укладання АСАА — оцінки роботи інституцій.

Читайте також: У Чехії з 24 травня не потрібно буде носити маски надворі, та запрацюють готелі

Нагадаємо, угода АСАА — це визнання еквівалентності системи технічного регулювання та оцінки відповідності європейській, що дозволило б виробникам промислової продукції отримувати необхідні сертифікати в Україні, а не їхати в ЄС у пошуках офіційного представника (резидента Євросоюзу), який може отримати цей сертифікат.

  • Приєднуйтеся до нашої спільноти у Facebook
    • Або підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнаватись найактуальніші новини Чехії та світу.
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
|