Дивлюсь на обладнання в невеликій італійській лікарні, і мені страшно за те, як ми зможемо впоратися з коронавірусом в Україні, - лікар Белгов, який добровільно поїхав допомагати Італії — Zarobitchanu Дивлюсь на обладнання в невеликій італійській лікарні, і мені страшно за те, як ми зможемо впоратися з коронавірусом в Україні, - лікар Белгов, який добровільно поїхав допомагати Італії — Zarobitchanu

Дивлюсь на обладнання в невеликій італійській лікарні, і мені страшно за те, як ми зможемо впоратися

22:59
433
Дивлюсь на обладнання в невеликій італійській лікарні, і мені страшно за те, як ми зможемо впоратися
Дивлюсь на обладнання в невеликій італійській лікарні, і мені страшно за те, як ми зможемо впоратися з коронавірусом в Україні, — лікар Белгов, який добровільно поїхав допомагати Італії

Таке збільшення навантаження на систему та перепланування роботи системи не призвело до колапсу чи нестачі обладнання або витратних матеріалів. Тут є все і в достатній кількості. Щоразу заходячи у відділення я вдягаю дві пари рукавичок та новий костюм. Перед кожним пацієнтом я вдягаю ще одну пару рукавичок, а після того як знімаю дезінфікую нижній шар рукавичок розчинами, які знаходяться всюди у відділенні, і все це є. Ба більше — я можу вибрати, який розмір рукавичок мені підходить. Тут ніхто не рахує, скільки пар рукавичок або катетерів він витратив за день, скільки метрів бинту відмотано, скільки флаконів фізрозчину введено, записуючи це в нескінченні журнали. Ти просто береш усе, що тобі необхідно, від серветок до кисневих балонів, які стоять в коридорі під стінкою.

Читайте також:На рахунку Коронавіруса вже понад 100 000 життів

Якщо необхідно перевезти пацієнта з відділення у відділення ти береш кисневий балон, від’єднуєш від пристрою моніторінгу невелику портативну його частину, яка має свій окремий екран, готуєш пацієнта і прямуєш разом з ліжком-каталкою в ліфт по коридорах, у яких можуть розійтися дві каталки одночасно, оскільки цілком імовірно, що назустріч буде нестися каталка з іншим пацієнтом і часу на пошуки альтернативних шляхів немає. І це неможливо порівняти з українськими лікарнями, де часто може не бути жодної пари рукавичок. Де все, аж до сечових катетерів, купується пацієнтами, а рукавички в кращому випадку є одного розміру, якщо є взагалі. Де для того, щоб виконати маніпуляції, потрібно спочатку дочекатися, щоб родичі пацієнта принесли все необхідне і лише тоді з'явиться можливість щось зробити.

Зараз тут в Італії у мене у відділенні лежить літній пацієнт, який декілька днів тому втратив свою дружину, так само хвору на коронавірусну інфекцію, а його донька у відділенні на поверх вище. Хто б їм купив все від серветок до антибіотиків у нашій українській реальності, де в лікарні немає навіть цефтріаксону?

Ситуація, яка зараз розвивається в Україні із забезпеченням лікарень, нагадує мені 2014 рік, коли добровольці, вдягнуті волонтерами в «те, що змогли знайти», пішли захищати Україну від вторгнення російських військ. І це «те, що змогли знайти», було в рази краще, ніж те, що потім дала їм країна. Ця строката юрба, тоді собою затулила всіх нас від загрози, що поставала на сході країни.

Керівництво лікарень зараз, так само, як у 2014 році командування українського війська, забороняє персоналу казати правду про нестачу всього та неготовність. А волонтери всіма силами купують засоби захисту, апарати штучного дихання, медикаменти, об’єднуються в мережах, допомагаючи медикам дістатись на роботу.

Безумовно, італійцям важко. Вони працюють, виснажуючись, але мають необхідне, щоб надати потрібну допомогу. Хотілось би мати більше, але з тим, що є, можна надати допомогу. Вони хотіли б, щоб було більше апаратів штучно дихання або інфузоматів, які передали в новостворені реанімації, і це разюче впадає в очі порівняно з українською реальністю, в якій перед тим, як перевезти пацієнта з операційної в палату, необхідно знайти інфузомат і бажано працюючий, а подорож на КТ перетворюються на біг з перешкодами, де долаючи численні пороги треба забігати в інші палати, оскільки там є кисень та апарат штучної вентиляції легень, після чого можна швидко перебігти до наступного такого пункту. І при цьому кожен, хто потрапляє на посаду міністра, каже, що у нас ідеальна система, яку необхідно лише трохи забезпечити, але та модель, яку ми маємо, точніше мали до 1 квітня цього року, функціонально не спроможна забезпечити навіть існуючих пацієнтів, не кажучи про стрімке збільшення нових.

Спалах коронавірусу для медицини зараз — те саме, що і напад російських військ на Україну в 2014-му. І ось від цього стає страшно. Від популізму та викривлення даних про готовність, від випадкової каруселі міністрів та їхньої безвідповідальності. Я бачу своїх колег тут і знаю багатьох вдома, хто почне надавати допомогу, не замислюючись, але так само я знаю, як їм не вистачає практично всього, що я бачу тут.

Звісно, хочеться сподіватися на те, що в Україні буде оптимістичний сценарій розвитку епідемії, але планувати ресурси необхідно з огляду на песимістичний сценарій. Динаміка розвитку подій також каже про необхідність готуватись до другого варіанту. І це не означає паніку, це означає лише здоровий глузд та здатність до аналізу та планування, що, як ми бачимо, не наш «коньок», починаючи з Санжар та «легендарних» видатних лікарів які зникають з горизонту швидше, ніж встигають додати до забезпечення своєї старості ще трохи суспільних ресурсів.

Актуальне:Ще одна вакцина проти ковід-19 тестується на людях

Хотілось би бачити чіткий план перерозподілу ресурсів на рівні країни, області, регіону, а не метушливі рухи в різних напрямках. Мають бути чіткі фази входу та виходу з кризи. Однією з перших фаз мала би стати підготовка людських ресурсів — це найскладніший момент для будь-якої країни, як для Китаю так і для Італії, Німеччини чи Франції. І тут важливе навчання, швидкий обмін інформацією — актуальною та об’єктивною, а не створення «вінницьких» протоколів лікування Covid-19 чи наказів, які не встигають за розвитком подій .

Судячи з десятків випадків зараження медиків вже на початку складної ситуації в Україні, ми бачимо результати відсутності цього етапу. Хочеться вірити, що наша присутність в Італії — це частина цього плану, і звісно ми зробимо все, що від нас залежатиме для допомоги як тут, в Італії, так і потім в Україні, однак є багато можливостей паралельно організувати підготовку персоналу. Перерозподіл ресурсів мав би включати визначення лікарень для лікування лише вірусних хворих з огляду на песимістичний варіант розвитку події. Відповідно обладнання з інших лікарень перевезти в ці визначені лікарні. Звісно це чи не найбільша проблема для України, де попри заяви про «одну з найкращих систем охорони здоров’я» вона насправді настільки не спроможна діяти злагоджено, що навіть ларингоскопи лікарі купують за свої кошти, так само як і більш дороге обладнання лікарні буквально вишукують і звісно ставляться до нього, як до найдорожчого і свого власного. Тому віддати апарат ШВЛ чи CPAP іншій лікарні дуже не хочеться, але в умовах епідемії так варто було б зробити.

Маючи час завдяки тому, що Україна входить в кризу пізніше, можна навчитися на прикладі інших і вже мати план з декількох етапів та готовність лікарень станом на сьогодні, а не поодинокі спроби підлатати дірки.

Читайте також:Вчені створили 3D модель поширення коронавіруса в супермаркеті (ВІДЕО)

Після першої підготовчої фази, яка мала би бути пройдена ще в лютому- на початку березня, наступна мала би стати масовим тестуванням та визначенням контактів з інфікованими. Але вже після першого летального випадку в Радомишлі і потім початку поширення хвороби в Чернівецькій та Тернопільській областях стало зрозуміло, що і цього не відбулось. Намагання міряти температуру дешевими китайськими термометрами через вікно автомобіля водієві, на холодному повітрі викликало щонайменше здивування. Заяви про термометрію в аеропортах, якої насправді не було, сотні заробітчан, які повернулись приватно та невеликими групами, призвело до неконтрольованого розповсюдження вірусу. І програвши всі попередні етапи, зараз варто сконцентруватися на якісній допомозі тим, хто хворий, на підсиленні спроможності лікарень з огляду знову ж таки на принципи критичного мислення та відверті дані, а не сподівання, що пронесе.

Автор:Гліб Белгов

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
|