Страсна п'ятниця: не можна робити, традиції та правила — Zarobitchanu Страсна п'ятниця: не можна робити, традиції та правила — Zarobitchanu

Страсна п'ятниця: не можна робити, традиції та правила

21:49
427
Страсна п'ятниця:  не можна робити, традиції та правила

Страсна п'ятниця — це п'ятий день Страсного тижня і найскорботніший день для християн. У 2020 році Страсна п'ятниця випадає на 17 квітня. У цей день віряни згадують про суд, розп'яття і смерть Ісуса Христа на хресті.Також Страсна п'ятниця оповита безліччю обрядів, традицій і заборон.Пише «Апостроф»

Традиції на Страсну п'ятницю

Одна з головних традицій для вірян — це насамперед відвідати церковну службу. Під час богослужіння виносять Плащаницю — плат, на якому зображений Христос в повний зріст, що лежить у гробі. Після служби прийнято принести в оселю дванадцять палаючих свічок, з якими стояли в церкві. Їх потрібно поставити вдома, і дати їм догоріти до кінця. Вважається, що це приверне в будинок достаток, успіх і радість на весь наступний рік.

Однак у зв'язку з епідемією коронавірірусу і введеними по всій країні карантинними заходами, в 2020 році від цього обряду можна утриматися.

У Страсну п'ятницю багато господинь печуть паски і фарбують яйця, хоча церква рекомендує завершити приготування пасхального столу в Великий четвер. Якщо ви все ж вирішили зайнятися тестом в п'ятницю, то перед тим як взятися за роботу, обов'язково прочитайте молитву «Отче наш».

Що не можна робити у Страсну п'ятницю

17 квітня категорично забороняється будь-яка робота по дому, також варто відмовитися від рукоділля. Всі роботи в городі теж варто відкласти.

Не рекомендується доторкатися до гострих предметів і різати щось ножем.

Під суворою забороною і вживання алкоголю. Згідно з повір'ям, якщо у Страсну п'ятницю розпивати спиртні напої, то можна в майбутньому придбати алкогольну залежність.

Оскільки це найскорботніший день у році, то категорично забороняються будь-які веселощі. Не можна співати, танцювати, слухати гучну музику і вдаватися до любовних утіх.

Не рекомендується стригти і фарбувати волосся, проводити будь-які косметичні процедури.


Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
|