Об'єднання сенаторів STAN готує конституційну скаргу про закриття кордонів — Zarobitchanu Об'єднання сенаторів STAN готує конституційну скаргу про закриття кордонів — Zarobitchanu

Об'єднання сенаторів готує конституційну скаргу щодо закриття кордонів Чехії

18:18
497
Об'єднання сенаторів готує конституційну скаргу щодо закриття кордонів Чехії

Члени  незалежного руху «STAN» готують конституційну скаргу на рішення уряду про заборону виїзду з Чехії через пандемію коронавірусу. Сенатори повинні подати його. Сенатор Девід Смолайк заявив у Twitter, що жоден уряд не може так легковажно ставитись до таких основних прав і свобод, та закривати кордони шляхом простого рішення. За його словами, немає жодних причин для перекриття кордонів.Таке закриття кордонів,є прямим порушення конституційних прав та свобод громадян.

«Мене турбує легкість і безрозсудливість, та те, як влада ставиться до такої важливої речі, як закриття наших кордонів. Мене турбує твердження, що тут найкраще  (В Чехії),і розпорядження того, хто  куди поїде». ці речі є фундаментальними, та стоять на одному рівні з  нашими основними  правами  і свободами", — сказав сенатор.

Смоляк розповів для  Česká justice, що збір підписів у верхній палаті парламенту тільки починається. Потрібно щонайменше десять підписів сенаторів, але Смоляк вважає,  зібрано буде більше.
 

Скарга оскаржує рішення уряду, щодо обмеження руху під час карантину. 

«Уряд продовжує діяти без підтримки закону в деяких випадках. Ми хочемо, щоб в майбутньому були чітко визначені межі. Ми не хочемо, щоб уряд своїми резолюціями не міг порушувати основні громадянські права», — пояснив сенатор. 

Він та його колеги переконані, що немає жодної логічної причини заборони перетину кордону, адже подорож поодинці не загрожує епідеміологічній ситуації в Чехії. За словами Смойлака, повернення громадян можна врегулювати  таким чином, щоб вони нікому не загрожували можливою інфекцією.

Скарга повинна бути розглянута наступного тижня, коли Сенат збирається на наступній сесії.

Кабінет Міністрів заборонив поїздки відповідно до кризового закону. Деякі юристи ставлять під сумнів конституційність такого рішення. Конституційну скаргу готує член Європарламенту від STAN Станіслав Полчак. Скаргу мають підписати щонайменше 17 сенаторів, в той час, як сенаторський клуб складається з 19 членів.

Міністр закордонних справ Томаш Петричек  заявив у понеділок, що після закінчення надзвичайного стану все ще будуть  можливі  обмеження на  перетин кордону.

Юрист та фахівець конституційного права Марек Антош, Заявив, що заборона виїзду з Чехії, яка базуватиметься на Законі про охорону здоров'я, буде неконституційною.Джерело

Читайте такоєж:Уряд Чехії санкціонував першу хвилю відкриття магазинів: що саме відкриють

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
|