Немає кому працювати:Чеська влада вже заговорила про спрощення робочих віз — Zarobitchanu Немає кому працювати:Чеська влада вже заговорила про спрощення робочих віз — Zarobitchanu

Немає кому працювати:Чеська влада вже заговорила про спрощення робочих віз

17:32
44874
Немає кому працювати:Чеська влада вже заговорила про спрощення робочих віз

Нестача робочої сили відчутна вже зараз.Чеські чиновники говорять, про брак іноземних працівників, багато з яких поїхало додому, та не повернулося.

Лише в галузі сільського господарства є нестача більше як 3000 людей. Після  скасування надзвичайного стану за прогнозами експертів поїде додому  ще до 5000 робітників з-за кордону. Крім того, влітку дефіцит працівників ще більше  поглибиться.І це лише офіційні дані.

Цікаве:В Американському стилі: у Празі відкриють автомобільний кінотеатр

Приблизно стільки іноземцям, які працюють у сільському господарстві, закінчиться термін дії візи, і їм доведеться покинути Чехію по закінченню  карантину. Про це заявив міністр сільського господарства Мирослав Томан  в інтерв'ю Вацлаву Моравцю на Чеському телебаченні.

Згідно слів Маріани Юречко, ситуацію потрібно  вирішувати незважаючи на надзвичайний  стан. 

«Ми підготували та готові коригувати деякі зміни законодавства в законах, щодо  надзвичайного стану. Надзвичайна ситуація, щодо цього немає відношення », — сказала Юречко.

Вона зазначила, що дефіцит працівників буде поступово ще більшим, тому, потрібно вирішувати цю ситуацію в обхід надзвичайної ситуації.

Міністр сільського господарства Мирослав Томан заявив, що він стурбований можливою кризою, та  намагатиметься спростити умови працевлаштування сезонних працівників.

Читайте також:Зеленський порадив українцям вчити англійську, аби зустрічати іноземних туристів після карантину

Тому Міністерство запропонувало збільшити максимальну кількість годин для укладення трудових договорів з поточних 300 годин до 600 та 1000 годин. Однак Міністерство праці та соціальних питань з цим наразі не погодилося, Але, попри відмову  питання все одно буде обговорено. 

Нинішня криза також сприяє зростанню цін на продукти. Ціни особливо зросли  на овочі, фрукти та свинину. Існують також проблеми з експортом деяких продуктів, особливо молока, оскільки їх не можна експортувати до Італії та інших країн. 

Юречка зазначила, що окрім коронавірусу та економічної кризи, необхідно не забувати цьогорічну засуху. За її словами, разом це все може завдати великих збитків  в сільському господарстві.

Відсутність робочої сили також відчувається, в сфері надання послуг, будівництві, та інших. Деякі роботодавці вже заявляють, що не можуть повноцінно відновити бізнес,«бо немає кому працювати».

Читайте також:Чеський уряд офіційно розширив коло іноземців, які можуть в'їхати до Чехії

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
|