Охорона Чеських кордонів продовжиться до 15 травня — Zarobitchanu Охорона Чеських кордонів продовжиться до 15 травня — Zarobitchanu

Охорона Чеських кордонів продовжиться до 15 травня

22:08
2635
Охорона Чеських кордонів  продовжиться до 15 травня

У четвер уряд знову прийняв рішення про продовження прикордонного контролю з Німеччиною та Австрією на 20 днів. Про це заявив головний міністр внутрішніх справ Ян Хамачек на прес-конференції після  засідання Пленуму Центрального кризового штабу повідомляють Ceskenoviny .

Контроль буде тривати до півночі 14 травня. 

Громадяни Європейського Союзу вже можуть в'їхати до Чехії, за умови, що  вони їдуть з метою здійснення господарської діяльності, а  період їх перебування не буде перевищувати  трьох діб.Але все одно, на  кордоні їм доведеться пред'явити негативний тест на коронавірус, не давніший чотирьох днів. 

Нагадаємо, що уряд Чехії відновив прикордонний контроль з Німеччиною та Австрією в зв'язку з загрозою розповсюдження  коронавірусу в суботу 14 березня, спочатку лише на п’ять днів. Згодом захід було продовжено до 4 квітня, а тепер було вирішено продовжити охорону кордонів до 15 травня.

За словами Хамачека, перетнути кордон можна лише на встановлених прикордонних переходах. 

«Кожен, хто перетинає кордон поза встановленими прикордонними переходами, підлягає покаранню, оскільки це наразі є незаконно», — сказав він.

Постанова уряду про охорону кордону не поширюються на кордони з Польщею та Словаччиною.

«На словацькому та польському кордонах ведеться контроль з боку Словаччини та Польщі, повідомляється лише де можливо їх перетнути», — сказала Павла Новотна, директор департаменту політики притулку та міграції Міністерства внутрішніх справ.

Австрія також запровадила контроль на кордонах з Чехією, але на тих же переходах, що і Чехія.

«Німеччина знову запровадила контроль на всіх кордонах, але не здійснює контроль на чеському кордоні, оскільки вони закриті з чеської сторони», — додала вона.

Ян Хамачек заявив, що на сьогодні уряд скасував заборону на вільний рух людей, а разом з цим була знята заборона на виїзд за кордон.Однак людям, які подорожують за кордон, доведеться мати в себе негативний тест  на коронавірус.

З 27 квітня іноземці  зможуть приїхати до Чехії на тривалий період, сказала Павла Новотна. Це як правило, будуть сезонні працівники. Поки що умовою є  громадянство країни ЄС, чи право на довгодобове перебування в Чехії. Обов'язковим  є наявність негативного тесту на коронавірус. Крім того, обов'язки будуть і в роботодавців. 

«Роботодавці, які привезуть працівників з країн ЄС, також мають зобов'язання, включаючи проживання та медичну допомогу», — сказав Новотна. 

Ці працівники матимуть обмежений рух по Чехії, але  їм не доведеться проходити обов'язковий 14-денний карантин.

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
|