На місце статуї Конева хтось розмістив унітаз — Zarobitchanu На місце статуї Конева хтось розмістив унітаз — Zarobitchanu

На місце статуї Конева хтось розмістив унітаз

19:32
457
На місце статуї Конева хтось розмістив унітаз

Хтось розмістив унітаз на місці статуї радянського маршала Івана Конева яка знаходилася в окрузі Прага 6.

Як заявив речник поліції Ян Данек справа наразі розслідується. Унітаз було вилучено, це підтвердив мер Праги 6 Ондржей Колаж та засудив такий ганебний вчинок. Пам'ятник Конева і до цього випадку був об'єктом низки актів наруги у минулому до того, як влада вирішила її знята на початку квітня.

За словами Колажа, вандали розмістили туалет на постаменті статуї Конева сьогодні вночі.

«Якщо комусь потрібно виразити себе таким чином у дні, які є святкуванням кінця Другої світової війни, це говорить про те, що у них більше калу в голові, ніж мізків», — сказав він.

Справою займається поліція. «Ми зараз все перевіряємо », — сказав Данек. За його словами, поліція ще не визначила, яким чином кваліфікувати правопорушення.

Читайте також:У празькому метро подвоїлася кількість пасажирів

Статуя воєначальника, який брав участь у визволенні Праги від нацистів, а також у кривавому придушенні антикомуністичного повстання в Угорщині в 1956 році, стояла на площі Праги з 1980 року. Статуя була предметом переговорів між представниками Росії та Чехії відповідно до угоди про дружні стосунки та співробітництво, однак, Міністерство закордонних справ Чехії визнало неприйнятним втручання третьої сторони в справи країни.

Вилучена статуя маршала Конєва, була оцінена експертом у 13 мільйонів крон, наразі зберігається в сховищі  Мешице поблизу Праги.  Після чого, повинна потрапити до Музею пам’яті 20 століття, який Прага планує збудувати. 

Читайте також:Українські студенти в Польщі зараз в біді через карантин: відеозвернення до Зеленського

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
|