Словаччина знову значно посилює обмеження через коронавірус — Zarobitchanu Словаччина знову значно посилює обмеження через коронавірус — Zarobitchanu

Словаччина знову значно посилює обмеження через коронавірус

22:27
217
Словаччина знову значно посилює обмеження через коронавірус

Більшість масових заходів, включаючи приватні, культурні, спортивні та церковні, будуть заборонені в Словаччині з 1 жовтня. Рішення було прийнято Центральним кризовим штабом на засіданні у понеділок.

Винятки включають весілля, похорони, хрещення та засідання органів державної влади, де учасники матимуть негативний результат тесту на коронавірус не старше 12 годин. Присутність на весільних прийомах буде обмежена максимум до 30 осіб починаючи з 1 жовтня. Наприклад, після нещодавнього весілля в Бардейові на сході Словаччини 67 людей було інфікованими.

У торгових центрах може знаходитись один клієнт на десять квадратних метрів. Ресторани можуть працювати до десятої вечора. Попри це, доставка їжі та продаж з вітрин можуть працювати без зупинок.

Захисні маски будуть обов’язковими в приміщенні та на відкритому повітрі, якщо люди будуть  знаходитися на відстані менше двох метрів. Розширюється обов'язок носити маски для учнів загальноосвітніх та середніх шкіл, та є рекомендованими учням першого класу.

З початку вересня кількість нових випадків зараження, спричинених коронавірусом, значно зростає у Словаччині, де живе п’ять мільйонів людей. Минулого тижня країна зафіксувала рекордний щоденний приріст понад 500 заражених.

«Нам шкода обмежити масові акції. Ситуація в Словаччині надзвичайно серйозна. За допомогою цих заходів ми можемо впливати на те, що відбувається через три-чотири тижні», — сказав Матович. Він додав, що держава підготує компенсацію за карантинні заходи.

Словаччина ще не включає Австрію та Угорщину до групи країн з високим ризиком. Про це заявив головний словацький гігієніст Ян Мікас після засідання Центрального кризового штабу в понеділок. Натомість, включила Чехію до групи країн з високим ризиком з 18 вересня.

Найбільші словацькі університети Словацький технологічний університет та Університет Коменського переходять на дистанційне навчання з 5 жовтня. Це стосується близько 30000 студентів. Ректори обох університетів закликали студентів поступово покидати гуртожитки.

Читайте також:Румунія продовжила заборону на в’їзд іноземцям

У Чеській Республіці розпочалася друга хвиля пандемії, кількість госпіталізованих різко збільшилася

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
|