Конституційний суд Польщі фактично скасував аборти. Тисячі людей вийшли на вулиці — Zarobitchanu Конституційний суд Польщі фактично скасував аборти. Тисячі людей вийшли на вулиці — Zarobitchanu

Конституційний суд Польщі фактично скасував аборти. Тисячі людей вийшли на вулиці

00:45
216
Конституційний суд Польщі фактично скасував аборти. Тисячі людей вийшли на вулиці

Протести десятків тисяч людей по всій Польщі відбулися у п'ятницю та суботу після рішення Конституційного суду Польщі в четвер, згідно з яким аборти  суперечать конституції. Це практично унеможливило робити аборти в Польщі.

У Варшаві відбулися поліцейські сутички, було заарештовано кілька десятків людей.

Дотепер у Польщі вагітність може бути перервана, якщо серйозно пошкоджено плід, якщо це загрожує здоров’ю матері, якщо це було наслідком зґвалтування чи інцесту.

Спроби пом'якшити  один з найсуворіших законів про аборти в Європі не змінилися через масові акції протесту жінок влітку.

Зараз закон посилився Конституційним судом Польщі, який вирішив, що аборти у випадку серйозної шкоди плоду суперечать конституції Польщі. Ця причина найчастіше зустрічається у абортах, у 98 відсотках. На думку критиків, рішення суду практично означає заборону абортів.

Після оголошення рішення вулиці великих польських міст заповнились протестуючими. У Варшаві люди зібралися перед штаб-квартирою правлячої партії ПіС (Право і справедливість) та перед будинком її лідера Ярослава Качинського. Саме партія PiS, за одним винятком, висунула всіх суддів Конституційного суду.

Його голова Юлія Пшилебська наближена до Качинського. Громадськість, таким чином, сприймає рішення суду як рішення урядової партії PiS, депутати якої скаржились на закон. На думку критиків, суд лише «виконав політичний наказ партії». В свою чергу, католицька церква вітала це рішення.

Демонстрації у Варшаві у четвер та п’ятницю переросли у сутички з поліцією. Заарештовано десятки людей. За даними поліції, деякі демонстранти почали кидати каміння, але сервер новин Onet.pl, за повідомленням агентства ČTK, повідомив про відносно спокійні протести, заявивши, що демонстранти були лише вербально агресивними.

Незважаючи на суворі антикоронавірусні заходи, під час яких лише десять людей можуть публічно зустрітися на відкритому повітрі, у п'ятницю у Варшаві зібралося близько 13 000 людей. Також масові акції протесту відбулись у Вроцлаві, Познані та Кракові. У суботу тисячі людей вийшли на марш протесту в Гданську. Більшість людей носили маски, і все проходило без втручання поліції.

«Окрім великого гніву, який стоїть за цими протестами, є ще більший страх, що ми, жінки, постраждаємо в ім'я чиєїсь чистої совісті», — сказала одна з демонстранток Катажина Троянек, маючи на увазі заяви євродепутатів про те, що життя дитини починається із зачаття.

Подальші акції протесту заплановані на понеділок.  Все це в той час, коли польські лікарні починають бути заваленими, а щоденний приріст заражених вже давно перевищив десять тисяч людей, а польські лікарні стають перевантаженими.

Читайте також:У Чехії кількість смертей від коронавірусу перевалила за 2000

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
|