Європою прокотилася хвиля протестів​, противники антикоронавірусних заходів зіткнулися з поліцією — Zarobitchanu Європою прокотилася хвиля протестів​, противники антикоронавірусних заходів зіткнулися з поліцією — Zarobitchanu

Європою прокотилася хвиля протестів​, противники антикоронавірусних заходів зіткнулися з поліцією

16:56
1364
Європою прокотилася хвиля протестів​, противники антикоронавірусних заходів зіткнулися з поліцією

Поки Європа готується до другої хвилі пандемії коронавірусу, обмежуючи суспільство, готовність населення виконувати антикоронавірусні заходи слабшає. На вихідних у Лондоні, Римі, Неаполі та Варшаві відбулися масові акції протесту.

Незважаючи на те, що маштабність другої хвилі пандемії в багатьох місцях гірша, ніж навесні, населення європейських країн стає все більш незадоволеним.

У Лондоні тисячі людей зібралися перед Букінгемським палацом у суботу, а потім направились до Трафальгарської площі. На Вестмінстерському мосту відбувся конфлікт з поліцією, де поліція намагалася розігнати демонстрацію. Загалом було заарештовано 18 людей, троє поліцейських отримали легкі тілесні ушкодження.

За словами Аде Алакана, командира столичної поліції, більшість людей були не агресивно налаштованими, але  частина активістів вирішила спровокувати конфлікт з поліцією.

Серед протестуючих були прихильники теорій змови, які вважають пандемію обманом.

Демонстрації пройшли також у Неаполі та Римі

У Римі кілька сотень ультраправих людей зібралися  та кидати пляшки в поліцейських. Поліція була вимушена застосувати сльозогінний газ.

Ввечері в п’ятницю в Неаполі стався конфлікт між протестуючими та поліцією. Люди зійшлися о 23:00, коли в місті почала діяти комендантська година. Це були переважно молоді люди, вони вистрілювали петарди та запалювали сміттєві баки.

На їхні дії  поліція  відповіла сльозогінним газом. В Італії це були перші акції протесту подібного характеру з початку спалаху епідемії коронавірусу в країні вісім місяців тому.

Протести у Варшаві

Польща страждає від протестів проти рішення Конституційного суду щодо фактичної заборони абортів у країні. На додачу в  суботу у Варшаві зібралися тисячі людей на знак протесту проти заходів уряду щодо боротьби з коронавірусом.

На відміну від протестуючих проти заборон абортів, протестувальники не мали захисних масок, та  вступили в конфлікт з поліцією.

Основними фігурами протестів були члени ультраправої партії Конфедерація та активісти, які приєдналися до руху проти вакцинації.

Демонстранти протестували проти «створення паніки та страху»  та накладання «незаконних, науково не доведених та невиправданих обмежень».  В ході акцій протесту в Польщі поліція застосовувала, щодо  демонстрантів,  водяні гарматами та сльозогінний газ.

Читайте також:У Чехії кількість смертей від коронавірусу перевалила за 2000

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
|