13 дивних і захоплюючих фактів про життя в Норвегії, про які ви, ймовірно, не знали — Zarobitchanu 13 дивних і захоплюючих фактів про життя в Норвегії, про які ви, ймовірно, не знали — Zarobitchanu

13 дивних і захоплюючих фактів про життя в Норвегії, про які ви, ймовірно, не знали

22:05
168
13 дивних і захоплюючих фактів про життя в Норвегії, про які ви, ймовірно, не знали

Завжди цікаво дізнатися щось нове про різні культури і традиції — будь то екзотичний острів з кількома жителями або багата європейська країна з більш ніж 5 мільйонами жителів. У кожній частині світу є що запропонувати, і Норвегія не виняток. Наприклад, чи знаєте ви, що якби не норвежці, у нас не було б суші з лососем? Або що пінгвін на ім'я Нільс Олав отримав від короля титул головнокомандувача Королівської гвардії Норвегії? Виявляється, в Норвегії живуть не тільки найщасливіші (і деякі з найбагатших) людей, а й там є неймовірно захоплюючі речі з повсякденного життя, якими варто поділитися з усіма вами!

З цієї причини ми склали цей короткий список трохи незвичайних, але, тим не менш, дуже цікавих фактів про цю північну країну.

1. Коли хтось видає нову книгу в Норвегії і вона проходить контроль якості, Рада у справах мистецтв Норвегії купує 1000 примірників для розповсюдження серед бібліотек або 1550 примірників, якщо це дитяча книга. Ідея в тому, щоб  підтримати своїх видавців та письменників, поки вони все ще працюють над побудовою своєї кар'єри. На додаток до цього, книги також звільнені від норвезького податку на додану вартість. 

2. Нафтовий фонд Норвегії коштує десь більше 1 трильйона доларів. Однак країна витрачає всього 3% фонду в рік, тому що вони відкладають його для наступного покоління.

3. Шпіцберген — єдина в світі безвізова зона. Це означає, що будь-хто може жити і працювати там необмежено довго, незалежно від громадянства.

4. Ще в 2013 році колишній прем'єр-міністр Норвегії Йенс Столтенберг інкогніто працював таксистом в Осло. За його словами, він зробив це, щоб «почути думку реальних норвезьких виборців, а таксі було одним з небагатьох місць, де люди висловлювали свої справжні погляди».

5. У в'язниці Халден охоронців заохочують спілкуватися з ув'язненими, займатися спортом, приймати їжу і займатися іншими видами діяльності разом. Вважається, що це запобігає агресії по обидва боки і створює відчуття родини. Незважаючи на те, що в'язниця знаходиться в режимі максимальної безпеки, всі її камери площею 10 квадратних метрів оснащені телевізором з плоским екраном, туалетом і душем, а також м'якими рушниками.

6. У Норвегії люди використовують термін «Техас» як сленг і воно означає — «божевільний». За словами Даніеля Гусфре Імса, голови консультативної служби Мовної ради Норвегії, термін став частиною мови, коли люди почали дивитися фільми про ковбоїв та читати літературу на цю тему. «Жанр був надзвичайно популярний в Норвегії, і в багатьох з них був Техас, тому це слово стало символом чогось беззаконного і неконтрольованого», — сказав він BBC.

7. Доходи і багатство всіх жителів Норвегії знаходяться у відкритому доступі. Ідея, що лежить в основі концепції, полягає в тому, що таким способом стає набагато важче домогтися ухилення від сплати податків — той, хто реєструє низький дохід, але водить дорогий автомобіль, викликає підозру у влади.

8. Норвежці страшенно люблять тако! Незважаючи на те, що блюдо було завезено в країну тільки в 90-х роках, воно швидко стало надзвичайно популярним і цінувалося норвежцями. Фактично, віно стало настільки популярним, що з'явилися навіть п'ятниці з тако (tacofredag), та стали чимось на зразок свята кожного тижня!

9. Станом на 2007 рік в Норвегії діють одні з найсуворіших правил щодо реклами. У тому ж році омбудсмен Норвегії націлився на автовиробників, які заявляли, що їхні автомобілі «зелені», «чисті» або «екологічно чисті». «Автомобілі не можуть принести нічого доброго навколишньому середовищу, крім меншого збитку, ніж раніше», — сказав ЗМІ Бенте Оверлей, високопоставлений чиновник в офісі державного уповноваженого із захисту прав споживачів. У керівництві, поширеному серед виробників автомобілів, говорилося: «Ми просимо, щоб такі фрази, як« екологічно чистий »,« зелений »,« чистий »,« екологічний автомобіль »або аналогічні описи не використовувалися в маркетингу автомобілів».

10. Норвезький апеляційний суд постановив, що стриптиз є видом мистецтва і тому повинен бути звільнений від податку на додану вартість.

11. Через загрозу білого ведмедя на Шпіцбергені, острові в 2030 км на північ від Осло, будь-хто, хто виїжджає за межі поселень, «повинен бути оснащений відповідними засобами залякування білих ведмедів». Губернатор острова рекомендує людям носити з собою вогнепальну зброю.

12. Раніше у норвежців була автомобільна марка Troll. Однак компанією Troll було виготовлено всього 5 автомобілів, і всі вони зберігаються в автомобільних музеях. Troll проводився з 1956 по 1958 рік на заводі в Лунді, Телемарк.

Читайте також:ЛЮДИ ДОПОМОЖІТЬ! В Італії зникла красуня з України: мама благає про допомогу (ФОТО)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини України та світу.

Коментарі
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
|