​В Україні хочуть знову збільшити ціни на електроенергію для населення — Zarobitchanu ​В Україні хочуть знову збільшити ціни на електроенергію для населення — Zarobitchanu

​В Україні хочуть знову збільшити ціни на електроенергію для населення

22:27
142
​В Україні хочуть знову збільшити ціни на електроенергію для населення

Нові тарифи можуть затвердити вже наступного тижня.

В Україні вже найближчим часом можуть підвищити ціни на електроенергію для побутових споживачів. Пояснюється таке рішенням тим, що чинний тариф збитковий, а його зміна має «стабілізувати ринок електричної енергії».

Про це заявив т.в.о.міністра енергетики Юрій Бойко на онлайн-брифінгу 26 листопада пише ТСН

Бойко уточнив, що наступного тижня з’явиться пропозиція, яка «передбачатиме максимально збалансований та м’ягкий підхід в частині тарифів для побутових споживачів». Зокрема, під час збільшення ціни зважатимуть на рівень платоспроможності населення.

«Я думаю, від наступного тижня буде готове до прийняття рішення у частині тарифів для побутового споживача. Останні півтора місяці триває робота над тим, щоб стосовно того найбільш проблемного і хворобливого питання ухвалити максимально зважене рішення, яке передбачало б комплексний урядовий підхід, пов'язаний і з переглядом системи субсидування, і з підвищенням мінімальної зарплати, пов'язаний і з тією допомогою, яку анонсував президент України», — сказав Бойко.

Читайте також: Україна закриє усі кордони на Новий рік та Різдво

З його слів, тариф, який діє нині для населення, покриває тільки одну копійку собівартості електроенергії виробників. А вартість транспортування електроенергії становить 1,03 грн за 1 кВт-год, тоді як середньозважена ціна кіловат-години для побутового сектора становить 1,04 копійки. А від грудня не покриватиме навіть нинішній тариф навіть транспортування електроенергії населенню.

«На сьогодні побутовий споживач платить виробнику за електричну енергію 1 копійку. В Україні середньозважена вартість транспорту електричної енергії від станції до будівлі (цей транспорт включає тариф на передачу НЕК „Укренерго“, тариф на розподіл оператора системи розподілу і власне тариф на поставку постачальника універсальних послуг) — 1 грн 03 копійки, а середньозважена 1 кВт-години для побутового споживача за останні два місяці — 1 грн 04 копійки. Тобто, по суті, в рамках поточної моделі PSO, за якої „Енергоатом“ і „Укргідроенерго“ продають електричну енергію для „Гарантованого покупця“ за 1 копійку, а він перепродує постачальникам, які здійснюють поставку населенню, по суті, оплачується виключно поставка», — сказав Бойко.

Читайте також:Чеський Епідеміолог Примула заявив: Вакциновані люди зможуть вільно подорожувати та не носити маски

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини України та світу.

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
|