На прохання губернаторів уряд Чехії знову продовжив надзвичайний стан на 14 днів — Zarobitchanu На прохання губернаторів уряд Чехії знову продовжив надзвичайний стан на 14 днів — Zarobitchanu

На прохання губернаторів уряд Чехії знову продовжив надзвичайний стан на 14 днів

23:29
584
На прохання губернаторів уряд Чехії знову продовжив надзвичайний стан на 14 днів

Уряд Чехії на позачерговому засіданні в неділю схвалив прохання регіонів про продовження з 15 лютого  надзвичайного стану. Воно триватиме 14 днів, тобто до кінця місяця. Про це оголосив прем'єр-міністр країни Андрій Бабіш, повідомляє видання Vlada.

«У мене хороша новина для громадян. Уряд на підставі прохання регіонів оголосив з понеділка надзвичайний стан. Ситуація погана, в Чехії швидко поширюється «британський» штам коронавіруса », — сказав він.

Таким чином, кабінету міністрів вдалося обійти рішення парламенту, який в четвер відмовився продовжити НС.

Сенат назвав неконституційним введення надзвичайного стану. Однак кабінет міністрів з цим твердженням не погодився.

З понеділка в плані карантинних обмежень суттєвих змін не передбачається. Як і раніше будуть закриті ресторани, магазини (крім тих, що продають товари першої необхідності), тобто сфера послуг, фітнес-центри, басейни, гірськолижні курорти і т.д. Продовжить свою дію і комендантська година, заборона на масові заходи і обмеження на пересування громадян.

Змін, які відбудуться 15 лютого, небагато:

— всі державні відомства почнуть працювати в звичайному режимі (а не два дні на тиждень, як це було останнім часом);

— бібліотекам дозволять видавати книги через спеціальні віконця;

— готелям дозволять розміщувати людей і супроводжуючих їх осіб, які приїхали в інше місто для відвідування лікаря.

Про введення надзвичайного стану попросили глави всіх регіонів, в тому числі Праги. Вони взяли з уряду обіцянку, що будь-яка зміна або введення нових заходів буде обговорюватися з ними, а також зажадали, щоб в першу чергу був опрацьований план поступового повернення дітей в школи (з 1 березня повинні поновитися заняття для учнів випускних класів).

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
|