Норвегія та вісім країн ЄС поновили контроль на внутрішніх кордонах — Zarobitchanu Норвегія та вісім країн ЄС поновили контроль на внутрішніх кордонах — Zarobitchanu

Норвегія та вісім країн ЄС поновили контроль на внутрішніх кордонах

22:20
181
Норвегія та вісім країн ЄС поновили контроль на внутрішніх кордонах

У Європейській Комісії оголосили перелік країн Євросоюзу, які ввели контроль на внутрішніх кордонах для стримування пандемії COVID-19.

Така інформація була озвучена у Брюсселі на технічному експертному рівні напередодні засідання Колегії Єврокомісії, яка завтра розгляне питання, пов’язані з протидією пандемії коронавірусу та з процесом вакцинації в країнах Євросоюзу, повідомляє Укрінформ.

«За наявною на інформацією, прикордонний контроль у контексті COVID-19 поновили Бельгія, Німеччина, Чеська Республіка, Данія, Угорщина, Австрія, Португалія і Іспанія, а також Норвегія, яка не є членом ЄС, але входить до Шенгенської зони… Дійсно, країни-члени можуть обмежувати рух людей із причин охорони здоров’я, але такі заходи завжди мають бути пропорційними і недискримінаційними, мати якомога менший вплив на свободу руху. Саме на це Єврокомісія звертає першочергову увагу під час проведення моніторингу поточної ситуації», — зауважив експерт, близький до Єврокомісії.

Читайте також: Польща послабила карантин: що запрацює

За інформацією експерта, запроваджені обмеження на подорожі різняться для кожної країни та мають свої особливості.

Наприклад, Бельгія повністю заборонила «несуттєві» подорожі, тобто такі, що не пов’язані із професійною або гострою необхідністю, не лише в країну, але й виїзд за її межі, навіть поїздки у країни і регіони «зеленої» зони. Це створює незручності для всіх резидентів країни, але водночас є запобіжником не лише для ввезення до країни нових штамів коронавірусу, але зберігає від завезення бельгійської інфекції ті країни, де рівень захворюваності є нижчим, ніж у Бельгії.

Читайте також: На прохання губернаторів уряд Чехії знову продовжив надзвичайний стан на 14 днів

У Німеччині такі заходи мають скоріше регіональний вимір. Наприклад, поточні обмеження стосовно поїздок до регіону Тіроль пояснюються тим, що саме у цьому регіоні виявлена велика кількість захворювань, спричинених новими, більш агресивними різновидами коронавірусу.

«Ми всі маємо розуміти, що ситуація є дуже серйозною. Якщо ми подивимося на мапу Європи, що створена ECDC (Європейський центр з профілактики та контролю захворюваності – ред.), ми побачимо кольорову гаму від червоного то темно-червоного кольору. В такій ситуації від всіх нас вимагається солідарність і терпіння. Єврокомісія у цьому контексті вживає всі необхідні заходи разом із країнами-членами, щоб якомога швидше забезпечити населення вакцинами та переконатися, що всі люди знаходяться у безпеці. Це потребує збалансованих дій», — зазначило джерело.

Читайте також: У трьох містах Чехії запровадили обмеження на пересування громадян

Експерт нагадав, що свобода руху людей є однією з чотирьох базових свобод Євросоюзу. З цієї причини Єврокомісія намагається налагодити ефективну координацію дій із тимчасового обмеження свободи руху в межах усього Євросоюзу, щоб такі заходи відповідали наявним загрозам та діяли не довше, ніж це є вкрай необхідним.

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
|