Пісок із Сахари знову "прилетить" до Європи на цих вихідних — Zarobitchanu Пісок із Сахари знову "прилетить" до Європи на цих вихідних — Zarobitchanu

Пісок із Сахари знову "прилетить" до Європи на цих вихідних

00:13
156
Пісок із Сахари знову "прилетить" до Європи на цих вихідних

Велика кількість піску із Сахари знову прибуде до Європи на вихідних. Про це сьогодні повідомила європейська кліматична служба Коперника, згідно з якою пісок з'явиться переважно над південною та центральною частиною континенту. 

Однак за метеорологічною моделлю Чехію явище також не омине. Згідно даних кліматичної служби, незрозуміло, чи буде пісок із Сахари видно неозброєним оком. «Але подія матиме вплив на місцеву якість повітря», — заявили метеорологи. 

Більшість піску з африканської пустелі повинна бути зосереджена над Східною Іспанією та південною Францією, але в деяких місцях він може долетіти аж до Норвегії. Якість повітря, ймовірно, погіршиться.

«Ми вже спостерігали подібні події протягом останніх тижнів, вони суттєво впливали на якість повітря в постраждалих регіонах», — сказав Марк Паррінгтон, вчений Коперника. Дрібний пісок з найбільшої в світі пустелі може забарвити дощ, та червоно-жовтий пил осідатиме на вікнах або автомобілях. На початку лютого в багатьох місцях Чехії  випав сніг  помаранчевого кольору.

Сахарський пил також може надати небу червоний відтінок, особливо при сході та заході сонця. Кліматична служба Коперника попередила, що пил з пустелі може спричинити проблеми з диханням.

Читайте також: Важливо: Чехія з вівторка вводить нові правила носіння захисних масок

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
|