В ЄС планують ввести до літа паспорт щеплень — Zarobitchanu В ЄС планують ввести до літа паспорт щеплень — Zarobitchanu

В ЄС планують ввести до літа паспорт щеплень

17:31
1277
В ЄС планують ввести до літа паспорт щеплень

Представники країн-членів Європейського Союзу підтримали ідею сертифікату про щеплення, який, на думку деяких з них, може дозволити вакцинованим людям вільно подорожувати вже влітку. Президенти та прем'єр-міністри ЄС заявили, що ЄС потрібно якнайшвидше пришвидшити затвердження, виробництво та розподіл вакцин covid-19, щоб вакцинація могла швидко набирати темп після початкових проблем.

«Епідеміологічна ситуація все ще досить серйозна і ускладнюється новими штамами (вірусу). Саме тому ми повинні продовжувати застосовувати жорсткі обмеження і одночасно активізувати наші зусилля щодо більш швидкого отримання вакцин », — йдеться в заяві глав держав і урядів.

За словами голови Європейської комісії Урсули фон дер Лейен, у четвер лідери країн ЄС домовились, що хочуть протягом трьох місяців підготувати параметри єдиного цифрового сертифіката про щеплення, який повинен сприяти та полегшити транскордонним подорожам та відроджувати туризм.

Читайте також: Польща запровадила на кордоні з Чехією та Словаччиною обов’язкове пред’явлення тестів на коронавірус

Наразі  південноєвропейські країни, наприклад такі як Австрія,  пропагують «паспорти щеплень», але Німеччина та Франція проявляють більшу обережність, наголошуючи, що можливе введення посвідчень не повинно дискримінувати невакцинованих осіб. Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що існує  необхідність наявності сертифікатів про щеплення, але поки не ясно, для чого саме вони будуть використовуватися.

Видання  Euractiv зазначає, що узгодження сертифікатів як єдиної системи та їх технічної частини  є основною проблемою. Фон дер Лейен заявила, що Google і Apple вже запропонували свої рішення щодо вакцинації. «Але ми хочемо рішення Союзу», — сказала вона.

Греція, яка випустила власний сертифікат для людей, щеплених двома дозами вакцини, вже уклала угоду про вакцинаційні картки з Ізраїлем та веде чергові переговори з Великобританією. Але Єврокомісія скептично ставиться до цього. Віна побоюється, що ці сертифікати створять «хаотичну ситуацію» всередині Шенгену.

Читайте також: Обмеження руху в Чехії контролюватимуть 26 000 поліцейських

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
|