Незаконні сайти пропонують вакцини проти Covid вартістю до 1200 доларів — Zarobitchanu Незаконні сайти пропонують вакцини проти Covid вартістю до 1200 доларів — Zarobitchanu

Незаконні сайти пропонують вакцини проти Covid вартістю до 1200 доларів

22:25
144
Незаконні сайти пропонують вакцини проти Covid вартістю до 1200 доларів

Реклам трьох основних вакцинах для захисту від вірусу Covid, а саме Pfizer / BioNTech, AstraZeneca та Moderna, останнім часом з’являється в нелегальних мережах Інтернету, так званому даркнеті. 

Більшість постачальників пропонували ці речовини у Франції, Німеччині, Великобританії та США, а ціни на дозу коливались від 250 до 1200 доларів, у середньому близько 500 доларів. Як передають Zarobitchanu, про це сьогодні в прес-релізі повідомила антивірусна компанія Kaspersky. Офіційні ціни на вакцини зазвичай становлять від 2,5 до 20 доларів, що ж є в рази менше від заявлених цін.

За даними компанії, нелегальні продавці спілкуються за допомогою програм із зашифрованими повідомленнями, такими  як Wickr і Telegram, переважно вони вимагають платежі у криптовалютах, особливо в біткойнах.

Читайте також: Обмеження руху в Чехії контролюватимуть 26 000 поліцейських

Згідно з доповіддю антивірусної компанії, більшість постачальників вже  здійснили від 100 до 500 транзакцій, а це  свідчить про те, що вони насправді торгують. Але  невідомо, що в кінцевому підсумку отримають замовники і чи буде це взагалі  мати відношення до вакцини . Експерти Касперського ще не з'ясували, скільки доз вакцин, які рекламуються в Інтернеті, є справжніми, тобто отриманими від закладів охорони здоров’я, і яка частина оголошень є шахрайською.

Навіть ті, кому пощастило  отримати своє замовлення, не можуть бути впевнені, що вони отримають ефективну вакцину, адже жодних гарантій ніхто не дає. Крім того, вільна торгівля цим видом речовин є незаконною. 

«У даркнеті ви можете знайти майже все, тому не дивно, що продавці намагаються  спекулювати глобальними кампаніями вакцинації. Шахраї в своїх рекламних кампаніях дають неправдиву інформацію, як от наприклад, що вакцинація дозволить безперешкодний проїзд  », — сказав експерт з безпеки Касперського Дмитро Галов.

Експерти з питань безпеки рекомендують не купувати будь-які ліки чи вакцини в мережі. Якщо ви бачите оголошення про щось, пов’язане з коронавірусом, то вам потрібно уважно подивитися адресу веб-сайтів, які ви відвідуєте. Фішинг  проявляється через різницю в тексті або через нетрадиційний домен, наприклад .com.tk замість .com, додали в  компанії.

Читайте також: «Закарпаття обміняю на вакцину»: прем'єр Словаччини невдало пожартував про домовленості з РФ

Приєднуйтеся до нашої спільноти у Facebook

  • Або підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнаватись найактуальніші новини Чехії та світу.

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
|