Чеські роботодавці не планують звільнення працівників, а деякі вже відчувають нестачу — Zarobitchanu Чеські роботодавці не планують звільнення працівників, а деякі вже відчувають нестачу — Zarobitchanu

Чеські роботодавці не планують звільнення працівників, а деякі вже відчувають нестачу

22:06
57
Чеські роботодавці не планують звільнення працівників, а деякі вже відчувають нестачу

Чотири з п'яти роботодавців не очікують звільнення працівників до середини року. Десята частина з них має намір навпаки найняти нових робітників, і лише п’ять відсотків компаній збираються звільняти робітників. Це випливає з дослідження, проведеного ManpowerGroup в Чеській Республіці, що складає карту планів найму роботодавців, передають Zarobitchanu.

Компанії, які прагнуть знайти нових співробітників незважаючи на пандемію, працюють у всіх секторах, крім готельного та громадського харчування.

«Незважаючи на збільшення скорочень, компанії не можуть заповнити низку робочих місць. Третина всіх вакансій на ринку, тобто 107 000, припадає на виробництво, і ці посади зараз дуже важко заповнити », — сказала Ярослава Резлерова, генеральний директор ManpowerGroup Чеської Республіки.

 Набір іноземних робітників зараз більш вимогливий та трудомісткий,  але вже відчувається їхня нестача. Зараз є нестача понад 80 000 підсобних робітників, головним чином у будівельній галузі, 67 000 ремісників та ремонтників та 29 000 різних спеціалістів, техніків та професіоналів.

Президент Торгово-промислової палати Володимир Длухі заявив у понеділок, що понад 7000 підприємців та понад 600 компаній вже збанкрутували через пандемію.

«Хоча минулого року частка банкрутств була низькою порівняно з іншими роками, головним чином через те, що діяв мораторій на подання рішень або пропозицій про неплатоспроможність, і, відкрито кажучи, ми повинні рахуватися з тим, що банкрутства все одно настануть ,» додав він.

За його словами, згідно оцінок експертів, загальні обмеження бізнесу позбавили Чехію понад 300 000 робочих місць у приватному секторі.

Приєднуйтеся до нашої спільноти у Facebook

  • Або підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнаватись найактуальніші новини Чехії та світу.
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
|