В Чехії зараз обговорюють чи запроваджувати ковід паспорти — Zarobitchanu В Чехії зараз обговорюють чи запроваджувати ковід паспорти — Zarobitchanu

В Чехії зараз обговорюють чи запроваджувати ковід паспорти

20:26
784
В Чехії зараз обговорюють чи запроваджувати ковід паспорти

За даними Управління захисту персональних даних (ÚOOÚ), використання так званих ковід паспортів для в'їзду на територію Чехії є дуже спірним питанням. Адже в такому випадку держава повинна вести облік даних про стан здоров’я мільйонів людей, наразі  заразі законодавство  не врегульовує обробку та зберігання даних про тестування людей. Це випливає з опублікованої статті на веб-сайті ÚOOÚ, на яку посилається видання Česká justice, передають Zarobitchanu.

Європейський Союз хоче запровадити паспорти щеплень або цифрові зелені сертифікати вже до початку літнього туристичного сезону для полегшення подорожей між країнами. Зараз це питання активно обговорюється.

Читайте також: Словаччина звинуватила Росію в поставці підробленої вакцини «Спутник-V»

Тому країни ЄС, в тому числі Чеська Республіка, розглядають можливість використання паспортів, які повинні підтверджувати що людина була щеплена проти covid-19, пройшла відповідний тест,   або перенесла хворобу. І також документ надасть дозвіл на вхід у ресторани, кінотеатри та інші громадські місця. Однак така процедура є досить проблематичною. «Доки не буде широко доступна можливість щеплення та тестування одинаково для всього суспільства, неможна говорити про запровадження зелених паспортів. В інакшому випадку це може бути принципове заперечення  та обмеження захисту прав людини, та виявитися у дискримінації », — висловило свою думку відомство.

Читайте також:МОЗ Чехії випустило нові правила при в'їзді до країни з 5 квітня

Видання Hospodářské noviny  сьогодні писало, що в Чехії вже створюється програма, яка дозволить людям, які  мають щеплення або негативний тест на covid-19, безперешкодно потрапляти в громадські заклади. Програма повинна бути  готова до кінця квітня. Однак, за даними видання, Міністерство охорони здоров’я Чехії зараз вирішує, чи не буде це  дискримінацією. «Проходження тесту перед відвідуванням ресторану чи кінотеатру  багатьом не сподобається. Потрібно все ретельно переглянути, проблема дискримінації є одним із відкритих питань», -  заявив державний прокурор з оцифрування Володимир Дзурілла.

Наприклад, Данія вже запровадила вільний доступ до деяких закладів обслуговування лише для людей, які мають щеплення, негативний тест або які вже перехворіли на covid-19. Однак під час дебатів у Європарламенті було згадано про можливу дискримінацію частини населення при введенні паспортів вакцин. «Цей сертифікат не може бути умовою вільного пересування, оскільки це є основним правом в ЄС і не може призвести до дискримінації тих, хто цього не робить», — сказав Хуан Лопес Агілар, голова Комітету з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ.

Читайте також: Чеський RegioJet запустить новий маршрут з Праги до Львова

Стурбованість з приводу людей, які не мають доступу до вакцинації, також підняла Всесвітня організація охорони здоров’я. Впровадження паспортів вакцинації для подорожей між країнами ВООЗ також не підтримує, оскільки на сьогодні достовірно невідомо, наскільки вакцинація запобігає поширенню коронавірусу.

Приєднуйтеся до нашої спільноти у Facebook

  • Або підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнаватись найактуальніші новини Чехії та світу.
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
|