Завтра в Чехії закінчиться надзвичайний стан. Що буде змінено ? — Zarobitchanu Завтра в Чехії закінчиться надзвичайний стан. Що буде змінено ? — Zarobitchanu

Завтра в Чехії закінчиться надзвичайний стан. Що буде змінено ?

11:43
11301
Завтра в Чехії закінчиться надзвичайний стан. Що буде змінено ?

Із закінченням надзвичайного стану в Чехії, також буде змінено ряд заходів карантинних обмежень. У ніч з неділі на понеділок заборона на обмеження  руху між районам припиняться, буде відмінена комендантська година і  частково змінені правила роздрібної торгівлі та сфери надання послуг. Разом з цим відкриються дитячі садочки, та повернуться до школи учні першого ступеня початкової школи.

У цій статті Zarobitchanu розберуть повний перелік заходів, які почнуть діяти з наступного понеділка.

Обмеження руху

Жорсткі заходи обмеження руху введені в рамках надзвичайного стану перестануть діяти опівночі в неділю, такі як,  заборона виходити вночі з дому після 21:00 або заборона виїзду з району без вагомої на те причини. 

Роздрібна торгівля та сфера послуг

З понеділка зможуть відкритися магазини дитячого одягу та взуття, канцтовари, пральні та хімчистки, заклади  слюсарських  послуг, та крамниці з парфумами. Магазини зможуть працювати довше, нічна заборона на продаж перенесеться з 21:00 до 22:00 До десятої години також буде  перенесена заборона на обслуговування людей у готельному ресторані та режим продажу їжі і напоїв через вікно.

Читайте також: Сьогодні в Чехії відбувся землетрус

Ринки

Ринки зможуть працювати, але в суворих рамках. Відкриються і кіоски та мобільні торгові точки. Однак вони зможуть продавати лише фрукти та овочі, квіти та інші рослини, насіння, молоко та молочні продукти, м’ясо та м’ясні вироби, включаючи живу рибу, яйця, хлібобулочні та кондитерські вироби, мед та медові вироби .

Зоопарки

Зоологічні та ботанічні сади також зможуть відкрити для громадськості. Однак люди не зможуть відвідувати криті павільйони, а заповненість повинна одночасно не перевищувати 20 відсотків.

Охорона здоров'я

Вже 7 квітня МОЗ  пом'якшило діючу заборону на надання планової медичної допомоги у стаціонарних медичних закладах та подальшу стаціонарну допомогу. Таким чином, медичні установи зможуть знову починати приймати пацієнтів для запланованих процедур, але вони повинні і надалі мати можливість оперативно при необхідності звільнити місткість ліжок для пацієнтів із covid-19.

Автошколи

Автошколи знову зможуть реєструвати своїх учнів на іспити вже з наступного тижня. Однак автошколи і надалі повинні дотримуватися деяких обмежень під час навчання, проте тестування на коронавірус не буде обов’язковим.

У приміщеннях для занять з екзаменатором буде максимум десять людей, і всі учасники повинні будуть мати на собі респіратор не нижче рівня  FFP2.Під час навчальної їзди в транспортному засобі вони також повинні мати на собі респіратори. 

Читайте також: 15 осіб депортують: у Празі Чужинецька поліція провела черговий рейд (ВІДЕО)

В'язниця

У понеділок заборона на відвідування в'язниць закінчиться. Засуджених або ув'язнених зможуть одночасно відвідувати до двох людей. 

Інше

Також дозволятимуться танцювальні, традиційні чи інші подібні заходи та збори, гуляння, паломництва, паради, дегустації, святкування, при умові, якщо зібрання на вулиці менше двадцяти людей, а всередині — десять людей. На весілля чи похорони зможуть збиратися 15 осіб. Право на збори та мітинги буде обмежене максимум до ста людей. Це при умові, якщо в понеділок не підтримають клопотання нового міністра МОЗ Чехії Петра Аренбергера, який хоче продовжити обмеження зустрічідо двох осіб одночасно.

Приєднуйтеся до нашої спільноти у Facebook

  • Або підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнаватись найактуальніші новини Чехії та світу.
Завантаження...
|