Байден оголосив про надзвичайний стан через загрозливу діяльність РФ — Zarobitchanu Байден оголосив про надзвичайний стан через загрозливу діяльність РФ — Zarobitchanu

Байден оголосив про надзвичайний стан через загрозливу діяльність РФ

21:09
309
Байден оголосив про надзвичайний стан через загрозливу діяльність РФ

Президент США Джо Байден оголосив про надзвичайний стан у зв’язку з «надзвичайною загрозою» через зовнішню діяльність уряду Російської Федерації.

Про це йдеться у листі до Конгресу США, який супроводжує указ «щодо блокування власності у зв’язку зі специфічною шкідливою зовнішньою діяльністю уряду РФ», оприлюдненому Білим домом, пише "Європейська правда".

«Повідомляю, що я видав наказ про оголошення національного надзвичайного стану у зв’язку з нетиповою та надзвичайною загрозою для національної безпеки, зовнішньої політики та економіки США, що створюється специфічною шкідливою зовнішньою діяльністю уряду Російської Федерації», — йдеться у тексті.

Серед таких дій Байден називає спробу зірвати підірвати проведення вільних і чесних демократичних виборів, а також підірвати демократичні інституції у США та країнах-партнерах і союзниках, участь Росії та сприяння злочинній кібердіяльності, спрямованій проти США і союзників, сприяння та використання транснаціональної корупції для впливу на іноземні уряди.

Також це здійснення «екстериторіальної діяльності, спрямованої проти дисидентів або журналістів, дії для підриву безпеки у країнах та регіонах, важливих для нацбезпеки США, порушення усталених принципів міжнародного права, включно з повагою до територіальної цілісності країни.

»(Все це) складає нетипову і надзвичайну загрозу для національної безпеки, зовнішньої політики та економіки Сполучених Штатів", — підсумовує Байден.

Оголошення «надзвичайного стану» щодо конкретної ситуації створює юридичні підстави для задіяння надзвичайних положень законодавства, у даному випадку — для блокування активів. У США надзвичайний стан щодо певної кризової ситуації може тривати десятиріччями, протягом термінів кількох президентів, якщо у цьому зберігається необхідність.

Читайте також: 80 відсотків Чеських компаній хочуть вакцинувати працівників, як тільки з'явиться така можливість

Лист додається до відповідного указу Джо Байдена «щодо блокування власності у зв’язку зі специфічною шкідливою зовнішньою діяльністю уряду РФ».

Указ передбачає блокування у США активів осіб, яких США визнають відповідальними за, або причетними у прямий або непрямий спосіб до:

— злочинної діяльності РФ через кібертехнології,

— її втручання у вибори в США або іншій країні,

— дій, що підривають демократичні процеси або інституції у США чи інших країнах,

— транснаціональної корупції

— вбивств чи завдання фізичної шкоди громадянам США або їхніх партнерів;

— дій, що підривають мир, безпеку, політичну стабільність або територіальну цілісність США, країн-союзників та партнерів;

— оманливих транзакцій чи інших спроб обійти санкції США, включно з використанням цифрової валюти;

Читайте також: В Чехії розповіли коли слід очікувати наступне послаблення карантину

Як випливає з документа, такі санкції можуть торкнутися осіб, які займали вищі керівні посади в уряді РФ, організаціях, які були причетні до вищезазначеної діяльності або які є «політичним підрозділом, агентством або інструментом уряду РФ», а також їхніх безпосередніх близьких — другого з подружжя та повнолітніх дітей.

Блокування власності можливе у тому числі за матеріальну, фінансову або технологічну підтримку зазначених видів діяльності або осіб з цього переліку.

Приєднуйтеся до нашої спільноти у Facebook

  • Або підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнаватись найактуальніші новини Чехії та світу.
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
|