У Празі на акції протесту проти впливу Росії розгорнули прапор України – відео — Zarobitchanu У Празі на акції протесту проти впливу Росії розгорнули прапор України – відео — Zarobitchanu

У Празі на акції протесту проти впливу Росії розгорнули прапор України – відео

19:47
2160
У Празі на акції протесту проти впливу Росії розгорнули прапор України – відео

Увечері 29 квітня на Вацлавській площі у Празі зібралися тисячі людей на акцію протесту «Мільйон миттєвостей за демократію». Люди прийшли протестувати проти чинного президента Чехії Мілоша Земана й інших політиків, які, на їхню думку, спрямовують Чехію під російський вплив.

Схожі демонстрації пройшли в 70 містах країни. Під час акції учасники активістської групи «Капутін», які з 2014 року влаштовують у Чехії різні акції протесту проти російського впливу в Європі, розгорнули прапори України й Білорусі на знак солідарності і підтримки. 

Однією з причин акції протесту став політичний скандал у Чехії, пов’язаний із причетністю працівників російської військової розвідки ГРУ до вибухів на складах озброєнь у Чехії восени і взимку 2014 року. 

Читайте також: Чеський уряд вирішив відкрити всі магазини з 10 травня

25 квітня президент Мілош Земан, відомий своїм лояльним ставленням до Росії, у кількох виступах на телебаченні висловив сумнів у висновках розслідування про причетність спецслужб Росії до вибухів на складах. 

«Мільйон миттєвостей для демократії» – відома у Чехії громадська організація, зокрема завдяки численним багатотисячним акціям протесту у 2019 році в переддень 30-ї річниці Оксамитової революції.

  • Приєднуйтеся до нашої спільноти у Facebook
    • Або підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнаватись найактуальніші новини Чехії та світу.
    • Джерело
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
|