Десятки тисяч Українців у Чехії і досі не мають права на вакцину — Zarobitchanu Десятки тисяч Українців у Чехії і досі не мають права на вакцину — Zarobitchanu

Десятки тисяч Українців у Чехії і досі не мають права на вакцину

15:18
1657
Десятки тисяч Українців у Чехії і досі не мають права на вакцину

Іноземці, які тривалий час проживають у Чеській Республіці, але походять з країн, які не входять до ЄС, або Чехія не має з ними міжнародної угоди про соціальне забезпечення, залишаються поза системою реєстрації для вакцинації .

Навіть довгострокові візи, які дають право на тривале перебування в Чеській Республіці не дають можливості зареєструватись на вакцинацію.

Наразі лише люди, які мають державне медичне страхування в Чеській Республіці, можуть бути вакциновані проти коронавірусу. Серед них іноземці, які мають право на постійне або тривале проживання в Чехії, або працівники компанії, що базується в Чехії. Вакцинація  також доступний для членів їх сім'ї, та для для осіб які попросили притулку в Чехії, про це пишуть Zaroitchanu з посиланням на Novinky.

Читайте також: «Укрзалізниця» відновлює сполучення з Австрією та Угорщиною на тлі стабілізації пандемії

Станом на кінець квітня 89 500 українців  мають право на тимчасове перебування в Чехії, і понад 26 000 з них перебувають в Празі.

Всі вони мають лише комерційне страхування, через яке не можна реєструватися на вакцинацію. З  цього випливає проблема, адже невакциновані люди знаходяться під загрозою для як себе так і для всіх оточуючих. Міністерство охорони здоров’я Чехії досі так і не знайшло ефективного вирішення цієї проблеми.

Міністр охорони здоров’я Петр Аренбергер у четвер заявив під час наради, з питань охорони здоров’я, що це питання повинно бути вирішене вже наступного тижня. Як один з варіантів, є надання права іноземцям, за власні кошти оплатити собі вакцину. Коли така можливість з'явиться, він не уточнив.

Цього тижня мер Праги Зденек Гріб також  звернув увагу на проблему щеплень, з якою стикаються працівники з іноземних країн. Він закликав Міністерство охорони здоров'я якнайшвидше вирішити питання вакцинації незастрахованих іноземців, які проживають у Чеській Республіці.

Читайте також: Єврокомісія планує спростити перетин кордону ЄС з третіх країн!

Українці в Чехії, також зіткнулися з проблемою під час тестування. Наприклад, страхова компанія VZP, яка займається, комерційним страхуванням для іноземців, оплачує клієнтам тести на антиген або ПЛР за замовленням від лікаря. Однак під час добровільного тестування люди повинні оплатити послугу самостійно або мати додаткове страхування.

  • Приєднуйтеся до нашої спільноти у Facebook
    • Або підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнаватись найактуальніші новини Чехії та світу.
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
|