​ Фінські вчені опублікували відео, на якому демонструють поширення вірусу в обмеженому просторі, наприклад, у супермаркеті. Як зрозуміло з анімації, якщо хтось заражений, він може заразити своє оточення на кілька хвилин, незважаючи на торгові проходи. — Zarobitchanu ​ Фінські вчені опублікували відео, на якому демонструють поширення вірусу в обмеженому просторі, наприклад, у супермаркеті. Як зрозуміло з анімації, якщо хтось заражений, він може заразити своє оточення на кілька хвилин, незважаючи на торгові проходи. — Zarobitchanu

Вчені створили 3D модель поширення коронавіруса в супермаркеті (ВІДЕО)

22:01
474
Вчені створили 3D модель  поширення коронавіруса в супермаркеті (ВІДЕО)
Фінські вчені опублікували відео, на якому демонструють поширення вірусу в обмеженому просторі, наприклад, у супермаркеті. Як зрозуміло з анімації, якщо хтось заражений, він може заразити своє оточення на кілька хвилин, незважаючи на торгові проходи. Отриману модель опублікував університет Аалто в Еспоо.дослідженнями працювала команда з близько 30 експертів з університету Аалто в Еспоо, Фінляндія, Фінського метеорологічного інституту, Фінляндського центру технічних досліджень VTT та Гельсінського університету. Метою дослідження було з’ясувати, як аерозоль, що викидається людиною, зараженою коронавірусом, поширюється у обмеженому просторі.

Команда вчених змоделювала ситуацію, схожу на ситуацію в супермаркеті. Він також враховував вентиляцію, яка є загальною для подібних типів будівель.

Актуальне:Президент Чехії має намір закрити чеські кордони як мінімум на рік через коронавирус

Виявилося, що якщо заражена людина приїде в магазин, і почне кашляти або чхати, не закриваючи рота, то вона випустить у  оточення хмару дрібний частинок, яка  буде підхоплена і розведена у повітрі, і може залишатися там протягом 6 хвилин, поширюючися на досить велику відстань.

«Якщо хтось згодом потрапить у заражене середовище, він може вдихнути вірус», — пояснює професор Віль Вуорінен.

Результати моделі повинні були скласти карту транспорту крапель, що виходять з дихальних шляхів, що допомогло суперкомп'ютеру, після чого була проведена 3D-візуалізація результатів.

«Попередні результати підтверджують те, що ми вже опублікували. Якщо ви почуваєте себе погано, залишайтеся вдома. Якщо ви кашляєте на публіці, ідеально прикривайте рот рукавом, тримайтеся на відстані від інших людей і чесно мийте руки », — каже Джуссі Сайн, директор Фінського інституту охорони здоров'я та добробуту.

У Фінляндії  немає зобов'язань носити маски на публіці.

Читайте також:Надзвичайний стан в Чехії продовжено до 30 квітня, та ухвалено низку важливих рішень

«Ми ще не можемо дати жодних офіційних рекомендацій на основі цієї моделі. Результати потрібно порівнювати з даними практики епідеміологічних інститутів ", — пояснює Сане.

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
|